آبرنگ

آموزش نقاشی حرفه ای با آبرنگ را چگونه شروع کنیم؟

آبرنگ

آبرنگ چیست؟

آبرنگ

آموزش نقاشی حرفه ای با آبرنگ برای من جز آموزش های جذاب است، چون شدیدا به این تکنیک علاقه دارم. اگر بخواهم تئوری صحبت کنم، همانطور که در مقاله آموزش نقاشی حرفه ای از چه سنی و چطور شروع می‌شود؟ صحبت کردم، نقاشی آبرنگ یک تکنیک است و جز مدیای خیس به حساب می‌آید. اصطلاح آبرنگ هم به خود نقاشی و هم مدیوم آن گفته می‌شود.

خب این یک مقدمه تئوری بود، اما نظر شخصی خودم؛ تکنیک آبرنگ بسیار با تکنیک هایی که تا اینجا در سایت طراحی روشن آموزش داده ایم تفاوت دارد، در این تکنیک اگر با حرکت آب همکاری کنید حس می‌کنید در حال نقاشی یک رویا هستید. برخلاف تکنیک های مداد رنگی و سیاه قلم که کاملا تمرکزی و تحت کنترل شما هستند، آبرنگ را نباید خیلی کنترل کرد، هر چه بیشتر سعی کنید رنگابه(رنگ و آب) را کنترل کنید، نقاشی بیشتر از کنترل خارج می‌شود.

بهترین لوازم برای آبرنگ

جمله آخر را نقاشان حرفه ای آبرنگ کاملا درک می‌کنند، این چکیده طلایی آموزش نقاشی حرفه ای با آبرنگ است، با آب باید همکاری کنید، در برخی قسمت ها اجازه بدهید او حرکت کند، به او جهت بدهید ولی جلوی حرکتش را نگیرید.

همین خاصیت آبرنگ باعث می‌شود نقاشی آبرنگ یکتا باشد، من نمی‌توانم دو نقاشی آبرنگ خودم را شبیه هم نقاشی کنم، کپی کردن در نقاشی آبرنگ بی معنی و خنده دار است.

حقیقتا نمی‌توانم جلوی هیجان خودم را تعریف آبرنگ بگیرم، پس سریع سراغ مطالب تئوری می‌روم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *